Κύριος Αθλητές Καθαρή αξία, ύψος, βάρος, σύζυγος του Jordan Burroughs – Βιογραφία

Καθαρή αξία, ύψος, βάρος, σύζυγος του Jordan Burroughs – Βιογραφία

Το Ωροσκόπιο Σας Για Αύριο

Περιεχόμενα

Ποιος είναι ο Τζόρνταν Μπάροουζ;

Ο Τζόρνταν Μπάροουζ είναι Αμερικανός παλαιστής ελεύθερου στυλ και επίσης πρώην παλαιστής λαϊκού στυλ, ο οποίος κέρδισε το χρυσό στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου το 2012 και είναι τέσσερις φορές παγκόσμιος πρωταθλητής, γεγονός που του χάρισε την παγκόσμια φήμη. Πρόσφατα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο Παναμερικανικό Πρωτάθλημα.

Τζόρνταν Μπάροουζ Βιογραφία- Ηλικία, παιδική ηλικία και εκπαίδευση

Ο Τζόρνταν Μπάροουζ γεννήθηκε στις 8 Ιουλίου 1988 στο Κάμντεν του Νιου Τζέρσεϊ των Η.Π.Α., μεγάλωσε στην πόλη Σίκλερβιλ, μεγάλωσε Χριστιανός και εξακολουθεί να είναι πιστός στην πίστη του. Είναι το νεότερο από τέσσερα παιδιά και ερωτεύτηκε την πάλη σε νεαρή ηλικία πέντε ετών - η πρώτη του κατηγορία βάρους ήταν 45 κιλά.

Δείτε αυτήν την ανάρτηση στο Instagram

Μια τελευταία βόλτα, μετά πάω σπίτι. Link στο bio. : @geoffriccio

Μια ανάρτηση που κοινοποιήθηκε από Τζόρνταν Μπάροουζ (@alliseeisgold) στις 15 Ιουλίου 2020 στις 7:54 π.μ. PDT

Εκείνη την εποχή, πήρε ως είδωλά του τους παλαιστές της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Πάλης (WWF), συμπεριλαμβανομένων των Randy Savage και Ultimate Warrior, μεταξύ άλλων.

Πήγε στο Winslow Township High School, όπου έγινε γνωστός παλαιστής, κερδίζοντας τρεις τίτλους περιφέρειας, δύο περιφερειακά πρωταθλήματα, ενώ κέρδισε επίσης το κρατικό πρωτάθλημα στην κατηγορία βάρους 135 lbs το 2006. Τα περαιτέρω επιτεύγματά του περιλαμβάνουν ένα τουρνουά Senior Nationals, αφού νίκησε άλλους ανώτερους παλαιστές στις ΗΠΑ. Τελείωσε το λύκειο ως το Νο. 52 στη λίστα με τους 100 καλύτερους παλαιστές της τελευταίας χρονιάς.

Κολλεγιακή καριέρα

Μετά την αποφοίτηση από το γυμνάσιο, γράφτηκε στο Πανεπιστήμιο της Νεμπράσκα με αθλητική υποτροφία και συνέχισε την καριέρα του στην πάλη, αλλά πέρασε δύσκολα στην πρώτη του χρονιά, κερδίζοντας 16 αγώνες αλλά έχασε 13. Ωστόσο, βελτιώθηκε την επόμενη χρονιά, σημειώνοντας ένα αήττητο σεζόν με 35 νίκες. Η επόμενη χρονιά του ήταν επίσης αξιοσημείωτη, ενώ το 2011 είχε άλλη μια σεζόν χωρίς χαμένο αγώνα, κερδίζοντας 36. Κέρδισε μερικά βραβεία και αναγνωρίσεις κατά τη διάρκεια της κολεγιακής του καριέρας, συμπεριλαμβανομένου του πιο διάσημου Hodge Trophy στην τελευταία του χρονιά, που είναι του ίδιου συνάφεια ως το τρόπαιο Heisman στο κολεγιακό ποδόσφαιρο.

jpg

Επαγγελματική Πάλη

Απέκτησε το δίπλωμά του το 2011 και ξεκίνησε αμέσως επαγγελματική καριέρα ως ελεύθερος παλαιστής. Σε τρεις εβδομάδες μετά τον τελευταίο του αγώνα στο κολέγιο, ο Τζόρνταν αναδείχθηκε νικητής του US Open στην κατηγορία βάρους 74 κιλών. Αργότερα την ίδια χρονιά, κέρδισε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας και τους Παναμερικανικούς Αγώνες στη Γκουανταλαχάρα. Συνέχισε με μεγάλη επιτυχία, κατακτώντας το Παγκόσμιο Κύπελλο Πάλης στο Μπακού και το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, και τα δύο το 2012, το πιο σημαντικό επίτευγμα στην καριέρα του.

Αργότερα Καριέρα

Ο Τζόρνταν συνέχισε να κερδίζει αγώνες, τίτλους και μετάλλια, αγωνιζόμενος σε Παγκόσμια Πρωταθλήματα, Παγκόσμια Κύπελλα Πάλης, Παναμερικανικούς Αγώνες και Παναμερικανικά Πρωταθλήματα. Το 2013 συμμετείχε στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πάλης της Τεχεράνης όπου κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, καθώς και το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης. Εκείνη τη χρονιά έσπασε τον αστράγαλό του, αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να κερδίσει αυτά τα μετάλλια, ακόμη και με το γεγονός ότι πάλεψε με πέντε βίδες και μια πλάκα συνδεδεμένη στον αστράγαλό του. Η επόμενη χρονιά ήταν επίσης αμαυρωμένη με τραυματισμούς καθώς υπέστη διάστρεμμα στον έσω πλάγιο σύνδεσμο του στον πρώτο αγώνα της σεζόν.

Ωστόσο, παρά τον τραυματισμό του, συνέχισε να αγωνίζεται και μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πάλης στο Λος Άντζελες και το χρυσό στο Παναμερικανικό Πρωτάθλημα στην Πόλη του Μεξικού. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο και μετά, η καριέρα του έπεσε σε πτώση, από την οποία αναφέρεται κυρίως η ένατη θέση του στους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο ντε Τζανέιρο το 2016. Έκτοτε, έχει κερδίσει μερικά ακόμη μετάλλια, αλλά έχει μειώσει τον αριθμό των αγώνων . Αν και το 2016 δεν ήταν τόσο επιτυχημένο όσο τα προηγούμενα χρόνια, κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στο Παναμερικανικό Πρωτάθλημα στο Frisco.

Πιο πρόσφατες προσπάθειες

Την επόμενη χρονιά ήταν ο νικητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου Πάλης στο Κερμανσάχ με την ομάδα των ΗΠΑ και κέρδισε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Παρίσι. Το 2018 ήταν καταστροφικό, κατακτώντας μόνο το χάλκινο μετάλλιο στη Βουδαπέστη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα και ένα χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Κύπελλο Πάλης στην Αϊόβα Σίτι. Τα τελευταία δύο χρόνια, ο Τζόρνταν κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στους Παναμερικανικούς Αγώνες στη Λίμα και το χρυσό μετάλλιο στην Οτάβα στο Παναμερικανικό Πρωτάθλημα.

Κατά τη διάρκεια της καριέρας του, έχει αγωνιστεί ενάντια σε σπουδαίους παλαιστές όπως ο Livan Lopez, ο Kyle Drake, ο Zaurbek Sidakov και ο Frank Chamizo, μεταξύ πολλών άλλων.

Διεθνή τουρνουά ελεύθερου στυλ

Ο Jordan έχει συμμετάσχει σε πολλά διεθνή τουρνουά, κερδίζοντας χρυσά μετάλλια και Νο. 1 θέσεις στα περισσότερα από αυτά. Το πρώτο του τουρνουά ήταν το Cerro Pelado International και ακολούθησε ο Dave Schultz Memorial International. Έχει κερδίσει δύο τουρνουά Yasar Dogu και το 2019 κέρδισε το πρώτο του τουρνουά Dan Kolov- Nikola Petrov.

Τζόρνταν Μπάροουζ Καθαρή Αξία, Ύψος, Βάρος και Εμφάνιση

Ο Τζόρνταν έχει γίνει ένας πολύ επαινεμένος παλαιστής και η επιτυχία του συνέβαλε στον πλούτο του. Τώρα, έγκυρες πηγές έχουν υπολογίσει ότι η περιουσία του είναι περίπου 6 εκατομμύρια δολάρια στις αρχές του 2020, ενώ το ετήσιο εισόδημά του είναι περίπου 750.000 δολάρια.

Διαθέτει ένα πολυτελές σπίτι και ένα Audi A6, ως μερικά από τα άξια υπάρχοντά του.

Ο Τζόρνταν είναι γνωστός ότι είναι εξαιρετικά αφοσιωμένος στη σωματική του διάπλαση – έχει ύψος 1,73 μέτρα, ενώ το βάρος του δεν αλλάζει σχεδόν ποτέ και τώρα ζυγίζει 163 λίβρες. Έχει καστανά μάτια και μαύρα μαλλιά.

Τζόρνταν Μπάροουζ Προσωπική ζωή, Ραντεβού, Γάμος, Παιδιά

Ο Τζόρνταν σπάνια μιλάει για τις προσωπικές του προσπάθειες και στις συνεντεύξεις του, επικεντρώνεται περισσότερο στο να δώσει λεπτομέρειες για την καριέρα του.

Ωστόσο, ανακαλύψαμε ότι ο Τζόρνταν είναι παντρεμένος. Η σύζυγός του είναι η Lauren Mariacher, την οποία παντρεύτηκε το 2013 και το ζευγάρι έχει αποκτήσει δύο παιδιά.

Τζόρνταν Μπάροουζ Ειδήσεις, Γεγονότα, Επιρροή

Ο Τζόρνταν έχει μπει σε μια διαμάχη με τους ανταγωνιστικούς συναδέλφους του, συμπεριλαμβανομένου του Μπεν Άσκερ, και οι δυο τους πρόσφατα αποτέλεσαν αντικείμενο διαδικτυακής διαμάχης που σήκωσε μερικά φρύδια και μερικά άρθρα σε περιοδικά.

Ο Τζόρνταν είναι έτοιμος να εκπροσωπώ της εθνικής ομάδας των ΗΠΑ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, όταν πραγματοποιηθούν, καθώς αναβάλλονται για τον Ιούλιο του 2021.
Έχει γίνει πολύ δημοφιλής στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ειδικά στο Instagram με πάνω από 625.000 followers στο δικό του Επίσημη Σελίδα .